Mint arról már a Szatmár.ro is többször beszámolt, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium, részt vesz a STAGE elnevezésű Erasmus+ pályázatban, magyarországi és szlovákiai tanintézményekkel közösen. A színjátszó pályázatban az iskolák mellett közreműködik még a Giving Hungary Alapítvány, az Abacusan Stúdió, valamint a szlovákiai Digitalna Intelligencia Alapítvány is.
A pályázat 2021 áprilisától jövő év januárjáig tart, és a részvevő színjátszó csoportok arra próbálnak fókuszálni, hogy olyan előadássorozatot hozzanak létre mindhárom országban, ahol maguk a diákok dolgozzák föl a járványhelyzet, az online munkavégzés és a megváltozott emberi kapcsolatok tematikáját.
Az elmúlt napokban megszervezett találkozók során tehát ennek a színjátszó projektnek zajlottak a munkálatai, az Abacusan Stúdió és a Kód Teátrum munkatársai közös megbeszéléseket szerveztek, amelyekre a szlovákiai partnerek online kapcsolódtak be.
Az alkalmak során megvitatták a projekt keretében megszervezésre kerülő február 28-ai Stage-day, illetve az augusztusra tervezett nyári színjátszó tábor előkészületeit.
A februári Stage-day során a kölcseys diákok először mutatják be a darabot, amivel eddig készültek, illetve az elkövetkező hónapok során a partnerek is hasonló rendezvényeket szerveznek majd. A nyári táborban viszont a projekt minden partnere találkozni fog, ott is előadják saját előadásaikat, sőt, egy közös, a három tanintézmény diákjai által megvalósításra kerülő színdarabot is be fognak mutatni a diákok.
Ezekben a napokban továbbá megkezdődött a projekt kapcsán megvalósuló módszertani kézikönyv előkészítése is, illetve a Kód Teátrum munkatársaival közösen számos szakmai eszmecserét és színjátszással kapcsolatos megbeszélést bonyolítottak le.
Robotika képzés is zajlott ezekben a napokban
Lapunk korábban arról is beszámolt már, hogy a Magyar Nemzeti Tehetséggondozó Programon keresztül az iskola elnyert egy 3,6 millió forint értékű robotika pályázatot, kis- és középiskolások számára.
Az élmény és felfedezés központú, A steam generáció a robotika világában címet viselő projekt két korcsoportot céloz meg elsősorban, a negyedikeseket és egy középiskolás korosztályt, akik bár külön szakköröket fognak majd látogatni, időszakosan közös csoportfoglalkozásokon is részt vesznek majd.
Ahhoz, hogy ez a folyamat megvalósuljon, a tanárok is részt vettek egy képzésben, amit szintén ezen a héten a Abacusan Stúdió Oktatásszervező Nonprofit Kft. munkatársai tartottak meg a tanárok és a tanítók számára, három napon keresztül, délutáni képzések formájában.
Ezzel egy időben természetesen azok a robotok is megérkeztek, amelyek nélkül a robotika képzés kivitelezhetetlen volna, viszont így, hogy az eszközök mellett tudásanyaggal is felvértezték a projektben résztvevő tanerőt, nemsokára beindulhatnak az új robotika szakkörök is a Kölcseyben.